Hledáme partnery pro uspořádání srazu automobilových veteránů

Pozvánka

Již několik let sní trojice automobilových nadšenců (Jan Němec, Zdeněk Novotný a Radek Pilek) o uspořádání srazu historických vozidel ve svém rodném městě. Sny časem vykrystalizovaly v myšlenku uspořádat roku 2018 setkání luxusních a sportovních automobilů vyrobených do roku 1939. Mimořádné vozy doprovodí móda a hudba kouzelných 20. a 30. let minulého století.

Co jsme již udělali

V roce 2017 se podařilo domluvit podporu našeho domovského klubu (VCC Velemín), který si vzal pořádání tohoto srazu pod svá křídla. Povedlo se též získat pro tento záměr správu zámku Děčín, která nám pro pořádání akce propůjčila prostory obou nádvoří, Dlouhé Jízdy a teras u Zámecké Sýpky. Společně byl stanoven termín - 18. srpen 2018. V loňském roce jsme dále věnovali hledání vhodných partnerů, účinkujících pro sobotní program, přípravě technického zajištění a hledání inspirace na veteránských setkáních v ČR a zahraničí.

Účastníci

Startovní pole bude tvořit zhruba 20 posádek. Několik dalších vozidel bude po celou dobu konání akce vystaveno v prostorách zámku. Při výběru účastníků klademe důraz na pestrost zastoupených značek, snažíme se pro účast přesvědčit majitele těch nejzajímavějších automobilů, které jsou v českých sbírkách. Již nyní máme přislíbenou účast vozů značek Bugatti, Lagonda, Rolls Royce a Jaguar.

Program

Hlavní program proběhne v sobotu 18. srpna 2018 v prostorách děčínského zámku.

Celou akci zahájí ráno v 9:00 jízda pravidelnosti nazvaná dle příjezdové cesty na děčínský zámek „Dlouhá jízda“. Následovat bude komentovaná prohlídka zúčastněných vozidel na nádvoří zámku.

Po 11. hodině vyrazí peloton účastníků na okružní jízdu do okolí Děčína spojenou s obědem, pro návštěvníky bude zatím na zámku připravena módní přehlídka „Salonu první republiky Brno“, prohlídka výstavy „Zámek s vůní benzínu“ a hudební vystoupení hudební formace „Dixiel and Band Old Boys Děčín“. Ta bude hudebně doplňovat celé setkání.

Po návratu účastníků kolem 14:30 hodin se na hlavním zámeckém nádvoří znovu představí zúčastněná vozidla, proběhne soutěž elegance a módní přehlídka Salonu první republiky. Den bude korunován slavnostním vyhlášením výsledků soutěže veteránů. V prostoru jižních zámeckých teras u Zámecké sýpky bude pro účastníky, partnery, sponzory a pořadatele akce připravena večeře.

Koho hledáme?

Celý realizační tým je sestaven z dobrovolníků vykonávajících všechny přípravy ve svém volném čase a bez jakéhokoli nároku na odměnu. Poněvadž budou všechny vybrané finanční prostředky ze startovného použity na úhradu nákladů na stravování a ubytování účastníků setkání, hledáme jednotlivce, firmy a organizace, kteří by dle svých možností podpořili uskutečnění této akce. Budeme velice vděčni za jakoukoliv podporu, ať finanční, materiální, za prostor ve Vašem médiu nebo za osobní účast na pořádání akce.

Co nabízíme?

Kromě báječného pocitu, že jste pomohli uskutečnit mimořádnou veteránskou akci, která nemá v současné době na Děčínsku obdobu, nabízíme Vaši prezentaci na všech reklamních materiálech, poutačích a polepech vozidel. Budete komentátorem prezentováni během jizdy pravidelnosti, dopolední přehlídky a hlavního odpoledního programu. Po dohodě se správou děčínského zámku bude možné umístění propagačního stánku atd. Budeme považovat za velikou čest, přijmete-li pozvání na večerní setkání na jižních zámeckých terasách, kde proběhne neformální setkání a večeře účastníků, sponzorů a pořadatelů.

Kontakt

Radek Pilek
Na Skřivance 337/2
405 02 Děčín IV – Podmokly
  +420 606 525 999
r.pilek@post.cz